Hladoví v přírodě, aneb jak orsej jarní zažene hlad

Když máme hlad, nejsme to my. Ale co zdlábnout, když jsme v přírodě a obchod je v nedohlednu?🌳🌳🌳Nebo když chcete být prostě soběstační a jak říká Kuba: „Něco tak zbytečnýho, jako je rukola, mi roste na zahradě u řeky.“ A právě o tom tu je dneska řeč: Orsej jarní. Shrneme si několik důležitých info, co byste měli vědět, než této rostlině dáte co proto, nebo co proto dá ona vám.

Orsej jez, ale jen do výkvětu!

Na první pohled naprosto neužitečná rostlina toho skrývá mnohem víc. Možná jste stejně jako já nevěděli, že se dá jíst a je bohatá na vitamín C. Již Pietro Mattioli zaznamenal, že pojídání této byliny v salátu jest také proti nemoci zvané Scorbutus, tedy proti kurdějím. Později se skutečně zjistilo, že obsahuje vitamín C.

Mladé listy lze přidávat do polévek nebo z nich dělat salát, ovšem jen do doby, než rostlina začne kvést – mladé rostliny nemají nať ještě jedovatou.

Rostlinu najdeme především v podhůří, v horách je spíše vzácný. Roste nejčastěji ve vlhčích typech listnatých lesů, ale i na loukách a v křovinách. My ji trháme u řeky.

Není Orsej jako Orsay!

Orsej je užitečná rostlina, ale Orsay navštiv, třeba pokud ti v šatníku chybí nějaký fajnový casual kousek. Orsay je mimojiné město v jihozápadní části Paříže. Tak jen pro pořádek.

Ta orsej nebo ten orsej?

Protože jsem sama byla u psaní příspěvku zmatená, dávám i vás uvědomit, že správná odpověď je:

TEN ORSEJ.

A na závěr zajímavost z wikipedie

Po silných deštích se po sezóně někdy hlízky objeví na povrchu země. Protože se pro špinavě žlutou barvu a tvar poněkud podobají obilnému zrnu, venkované se domnívali, že je to obilí spadlé z nebe. Lid tyto hlízky, které jsou bohaté na škrob, sbíral, vyráběl z nich mouku a používal ji na pečení chleba. Tato „mouka nebeská“, jak se jí říkalo, byla náhradou pravé mouky v dobách hladu a drahoty.